Vishay/Sprague 39D506F350GP6
39D506F350GP6 picture photo
Mfg. Part Number
39D506F350GP6
Brief Description
50UF 350V 19.3X67.1 85C AXI
Datasheet Download
39D506F350GP6.pdf
Availability of 39D506F350GP6
QUANTITY
39D506F350GP6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39D506F350GP6
Internal Part NumberEIS-39D506F350GP6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package91
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39D506F350GP6
Related Links39D506, 39D506F350GP6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
39D506F350GP6 Details Description
Related parts for 39D506F350GP6
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
RES 820 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC datasheet.pdf