Vishay/Sprague 39D886F150JE6
39D886F150JE6 picture photo
Mfg. Part Number
39D886F150JE6
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
88UF 150V 25.7X29 85C AXI
Datasheet Download
39D886F150JE6.pdf
Availability of 39D886F150JE6
QUANTITY
39D886F150JE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39D886F150JE6
Internal Part NumberEIS-39D886F150JE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39D886F150JE6
Related Links39D886, 39D886F150JE6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
39D886F150JE6 Details Description
Related parts for 39D886F150JE6
CAP ALUM 540UF 125V QC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 120POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 375MA 800 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 27.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 1PR BRAID 300V datasheet.pdf