Microsemi Commercial Components 3EZ10D5E3/TR12
3EZ10D5E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ10D5E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 10V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ10D5E3/TR12.pdf
Availability of 3EZ10D5E3/TR12
QUANTITY
3EZ10D5E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ10D5E3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ10D5E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)3.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 7.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ10D5E3/TR12
Related Links3EZ10D5, 3EZ10D5E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ10D5E3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ10D5E3/TR12
RES SMD 226K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 6POS .100 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf