Microsemi Commercial Components 3EZ10DE3/TR12
3EZ10DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ10DE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 10V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ10DE3/TR12.pdf
Availability of 3EZ10DE3/TR12
QUANTITY
3EZ10DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ10DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ10DE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)3.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 7.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ10DE3/TR12
Related Links3EZ10D, 3EZ10DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ10DE3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ10DE3/TR12
CAP CER 62PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC RTC ELAPSED CNT I2C 8-SOIC datasheet.pdf
BCF 3.81/10/180LRZE SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V THRU HOLE datasheet.pdf