Microsemi Commercial Components 3EZ110D10E3/TR12
3EZ110D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ110D10E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 110V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ110D10E3/TR12.pdf
Availability of 3EZ110D10E3/TR12
QUANTITY
3EZ110D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ110D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ110D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±10%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)225 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ110D10E3/TR12
Related Links3EZ110D1, 3EZ110D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ110D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ110D10E3/TR12
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 14W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
WR-WTB 2.00MM TERM HOUSING 5PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf