Microsemi Commercial Components 3EZ130D5/TR8
3EZ130D5/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ130D5/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 130V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ130D5/TR8.pdf
Availability of 3EZ130D5/TR8
QUANTITY
3EZ130D5/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ130D5/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ130D5/TR8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)375 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 98.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ130D5/TR8
Related Links3EZ130, 3EZ130D5/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ130D5/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ130D5/TR8
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN SPD SPR 14-16 AWG #8 .182 datasheet.pdf
RSD 12 12CH datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf