Microsemi Commercial Components 3EZ130DE3/TR12
3EZ130DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ130DE3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 130V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ130DE3/TR12.pdf
Availability of 3EZ130DE3/TR12
QUANTITY
3EZ130DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ130DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ130DE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)375 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 98.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ130DE3/TR12
Related Links3EZ130D, 3EZ130DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ130DE3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ130DE3/TR12
FUSE BOARD MNT 1.25A 65VAC/VDC datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR 400V 300A SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf
750 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
VARISTOR 800A 16V 1812 datasheet.pdf