Microsemi Commercial Components 3EZ13D10E3/TR12
3EZ13D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ13D10E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 13V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ13D10E3/TR12.pdf
Availability of 3EZ13D10E3/TR12
QUANTITY
3EZ13D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ13D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ13D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±10%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ13D10E3/TR12
Related Links3EZ13D1, 3EZ13D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ13D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ13D10E3/TR12
IC MONITOR BAT LP SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
DOOR STEEL 19X22" GREY datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 13.889 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf