Microsemi Commercial Components 3EZ13D10E3/TR8
3EZ13D10E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ13D10E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 13V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ13D10E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ13D10E3/TR8
QUANTITY
3EZ13D10E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ13D10E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ13D10E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±10%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ13D10E3/TR8
Related Links3EZ13D1, 3EZ13D10E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ13D10E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ13D10E3/TR8
IC SHIFT REGISTER 16 SOIC datasheet.pdf
ENCODER 2CH 100CPR 1/4" PNL MT datasheet.pdf
RES 6.80K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP6137LED datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V CH 0603 datasheet.pdf
1016 TB RIS CLA PARALLEL datasheet.pdf
RES 294K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf