Microsemi Commercial Components 3EZ13D5/TR8
3EZ13D5/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ13D5/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 13V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ13D5/TR8.pdf
Availability of 3EZ13D5/TR8
QUANTITY
3EZ13D5/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ13D5/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ13D5/TR8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ13D5/TR8
Related Links3EZ13, 3EZ13D5/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ13D5/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ13D5/TR8
IC SWIT PROG OVP UVLO HV 16DIP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
EMULATOR TARGET PACKAGE ADAPTER datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 4MM NPN datasheet.pdf
RES SMD 410K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.51 OHM 10% 12W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf