Microsemi Commercial Components 3EZ15D5E3/TR12
3EZ15D5E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ15D5E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 15V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ15D5E3/TR12.pdf
Availability of 3EZ15D5E3/TR12
QUANTITY
3EZ15D5E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ15D5E3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ15D5E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)5.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 11.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ15D5E3/TR12
Related Links3EZ15D5, 3EZ15D5E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ15D5E3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ15D5E3/TR12
ACCESSORY RECEPTACLE FRAME BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 9.9A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 121VWM 223VC SMCJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 70MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf