Microsemi Commercial Components 3EZ19D10E3/TR8
3EZ19D10E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ19D10E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 19V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ19D10E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ19D10E3/TR8
QUANTITY
3EZ19D10E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ19D10E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ19D10E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)19V
Tolerance±10%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 14.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ19D10E3/TR8
Related Links3EZ19D1, 3EZ19D10E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ19D10E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ19D10E3/TR8
FUSE BRD MNT 630MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 4A 125V datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
762 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.11A 235 MOHM datasheet.pdf