Microsemi Commercial Components 3EZ200D5E3/TR12
3EZ200D5E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ200D5E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 200V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ200D5E3/TR12.pdf
Availability of 3EZ200D5E3/TR12
QUANTITY
3EZ200D5E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ200D5E3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ200D5E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)200V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)875 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 152V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ200D5E3/TR12
Related Links3EZ200D, 3EZ200D5E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ200D5E3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ200D5E3/TR12
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS STR datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32K FLASH 2K 48QFN datasheet.pdf
RES 47.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL MOTOR CTRL FOR DRV8312 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 835 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf