Microsemi Commercial Components 3EZ30D5/TR12
3EZ30D5/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ30D5/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 30V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ30D5/TR12.pdf
Availability of 3EZ30D5/TR12
QUANTITY
3EZ30D5/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ30D5/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ30D5/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)16 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ30D5/TR12
Related Links3EZ30D, 3EZ30D5/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ30D5/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ30D5/TR12
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A TO252-3 datasheet.pdf
1.27 IDC PCB HEADER 34 POSN datasheet.pdf
SC-SC SIMPLEX ASSEM datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT SKT M23 datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf