Microsemi Commercial Components 3EZ36D5E3/TR8
3EZ36D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ36D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 36V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ36D5E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ36D5E3/TR8
QUANTITY
3EZ36D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ36D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ36D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)36V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)22 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 27.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ36D5E3/TR8
Related Links3EZ36D, 3EZ36D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ36D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ36D5E3/TR8
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SPI 16QSOP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/14/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.8A 24.8 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
9POS M LC FILT.TY1 R/A .318 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf