Microsemi Commercial Components 3EZ91D5E3/TR8
3EZ91D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ91D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 91V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ91D5E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ91D5E3/TR8
QUANTITY
3EZ91D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ91D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ91D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)91V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)115 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 69.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ91D5E3/TR8
Related Links3EZ91D, 3EZ91D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ91D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ91D5E3/TR8
JUMPER-H1505TR/A3049Y/X 5" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 26POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED PMI RED 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf