Vishay Semiconductor/Diodes Division 3KASMC12AHM3/57T
3KASMC12AHM3/57T picture photo
Mfg. Part Number
3KASMC12AHM3/57T
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Datasheet Download
3KASMC12AHM3/57T.pdf
Availability of 3KASMC12AHM3/57T
QUANTITY
3KASMC12AHM3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 3KASMC12AHM3/57T
Internal Part NumberEIS-3KASMC12AHM3/57T
Standard Package1
SeriesAutomotive, AEC-Q101, PAR®
PackagingCut Tape (CT)
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)151A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3KASMC12AHM3/57T
Related Links3KASMC12, 3KASMC12AHM3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
3KASMC12AHM3/57T Details Description
Related parts for 3KASMC12AHM3/57T
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CIRCUIT PROT 200MA 500VIMP TBU datasheet.pdf
PCI EXPRESS 98P(2.3)(G/F)BLACK datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADP191 datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN R/A HEADER TIN 10POS datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2"-50M YLLW/GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RGGD RJ45 R/A JACK 8POS CBL HDR datasheet.pdf