Vishay Semiconductor/Diodes Division 3KASMC17AHE3/9AT
3KASMC17AHE3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
3KASMC17AHE3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Datasheet Download
3KASMC17AHE3/9AT.pdf
Availability of 3KASMC17AHE3/9AT
QUANTITY
3KASMC17AHE3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3KASMC17AHE3/9AT
Internal Part NumberEIS-3KASMC17AHE3/9AT
Standard Package3,500
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
Voltage - Breakdown (Min)18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)109A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3KASMC17AHE3/9AT
Related Links3KASMC17, 3KASMC17AHE3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
3KASMC17AHE3/9AT Details Description
Related parts for 3KASMC17AHE3/9AT
IC REG LDO 1.8V 0.5A PPAK datasheet.pdf
RES 50 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GR/W SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V SGL 3DFN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 178MA 9.5 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC datasheet.pdf
CAP FILM 4700 PF 10% 2000VDC datasheet.pdf