Vishay Semiconductor/Diodes Division 3KASMC20HE3/9AT
3KASMC20HE3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
3KASMC20HE3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AB
Datasheet Download
3KASMC20HE3/9AT.pdf
Availability of 3KASMC20HE3/9AT
QUANTITY
3KASMC20HE3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3KASMC20HE3/9AT
Internal Part NumberEIS-3KASMC20HE3/9AT
Standard Package3,500
SeriesAutomotive, AEC-Q101, PAR®
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)83.8A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3KASMC20HE3/9AT
Related Links3KASMC2, 3KASMC20HE3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
3KASMC20HE3/9AT Details Description
Related parts for 3KASMC20HE3/9AT
JUMPER-H1501TR/A3049A/X 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 32V 15 OHM 80C datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 50POS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf