Vishay Semiconductor/Diodes Division 3KASMC28HE3/9AT
3KASMC28HE3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
3KASMC28HE3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 50VC DO214AB
Datasheet Download
3KASMC28HE3/9AT.pdf
Availability of 3KASMC28HE3/9AT
QUANTITY
3KASMC28HE3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3KASMC28HE3/9AT
Internal Part NumberEIS-3KASMC28HE3/9AT
Standard Package3,500
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp50V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)60A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3KASMC28HE3/9AT
Related Links3KASMC2, 3KASMC28HE3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
3KASMC28HE3/9AT Details Description
Related parts for 3KASMC28HE3/9AT
CONN HEADER 5POS 7.92MM R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .050" STR PCB datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 209FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 10A TO263AB datasheet.pdf