3M 3M5558-4.5MM-DISC-100
3M5558-4.5MM-DISC-100 picture photo
Mfg. Part Number
3M5558-4.5MM-DISC-100
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
Datasheet Download
3M5558-4.5MM-DISC-100.pdf
Availability of 3M5558-4.5MM-DISC-100
QUANTITY
3M5558-4.5MM-DISC-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3M5558-4.5MM-DISC-100
Internal Part NumberEIS-3M5558-4.5MM-DISC-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product3M Custom Die Cuts
Tape by Usage Type Guide
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
Series5558
PackagingBulk
Tape TypeIndicator
AdhesiveAcrylic
Backing, CarrierPolyester Film
Thickness0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width0.18" (4.50mm) dia
Length-
ColorWhite
UsageWater Indication
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3M5558-4.5MM-DISC-100
Related Links3M5558-4.5, 3M5558-4.5MM-DISC-100 Datasheet, 3M Distributor
3M5558-4.5MM-DISC-100 Details Description
Related parts for 3M5558-4.5MM-DISC-100
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
HEADER 4POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf