3M 3M5558-4.5MMSQ-100
3M5558-4.5MMSQ-100 picture photo
Mfg. Part Number
3M5558-4.5MMSQ-100
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
3M 5558 4.5MM SQUARES 100/PACK
Datasheet Download
3M5558-4.5MMSQ-100.pdf
Availability of 3M5558-4.5MMSQ-100
QUANTITY
3M5558-4.5MMSQ-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3M5558-4.5MMSQ-100
Internal Part NumberEIS-3M5558-4.5MMSQ-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product3M Custom Die Cuts
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
Series5558
PackagingBulk
Tape TypeIndicator
AdhesiveAcrylic
Backing, CarrierPolyester Film
Thickness0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width0.18" (4.50mm)
Length0.18" (4.50mm)
ColorWhite
UsageWater Indication
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3M5558-4.5MMSQ-100
Related Links3M5558-4., 3M5558-4.5MMSQ-100 Datasheet, 3M Distributor
3M5558-4.5MMSQ-100 Details Description
Related parts for 3M5558-4.5MMSQ-100
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 680V 6.5KA DISC 23MM datasheet.pdf
POWER STRIP 14OUT 15'CORD 24" datasheet.pdf
RES SMD 13.8KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf