Silicon Labs 4012-LCDK1W-915
4012-LCDK1W-915 picture photo
Mfg. Part Number
4012-LCDK1W-915
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT DEMO SI4012 DISPL 915MHZ RX
Datasheet Download
4012-LCDK1W-915.pdf
Availability of 4012-LCDK1W-915
QUANTITY
4012-LCDK1W-915 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4012-LCDK1W-915
Internal Part NumberEIS-4012-LCDK1W-915
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductInternet of Things
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEZRadio®
TypeTransmitter
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsSi4012
Supplied Contents4 Boards, Antennas, Batteries, Cables
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4012-LCDK1W-915
Related Links4012-LC, 4012-LCDK1W-915 Datasheet, Silicon Labs Distributor
4012-LCDK1W-915 Details Description
Related parts for 4012-LCDK1W-915
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
OPT FIBER SLOTTED MULTI BRACKET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 13POS datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.3A SNT6A datasheet.pdf