CTS Electronic Components 402F27122IAR
402F27122IAR picture photo
Mfg. Part Number
402F27122IAR
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 20ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F27122IAR.pdf
Availability of 402F27122IAR
QUANTITY
402F27122IAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F27122IAR
Internal Part NumberEIS-402F27122IAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F27122IAR
Related Links402F27, 402F27122IAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F27122IAR Details Description
Related parts for 402F27122IAR
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 48MA 46 OHM TH datasheet.pdf
RUBBER BOOT datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RJI 2X PP GERUMSPR 22/7SCHLEP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf