CTS Electronic Components 402F30011CDR
402F30011CDR picture photo
Mfg. Part Number
402F30011CDR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F30011CDR.pdf
Availability of 402F30011CDR
QUANTITY
402F30011CDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F30011CDR
Internal Part NumberEIS-402F30011CDR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series402
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F30011CDR
Related Links402F30, 402F30011CDR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F30011CDR Details Description
Related parts for 402F30011CDR
REG 12V 1A 4.5/9VIN SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 200KSPS 24-DIP datasheet.pdf
IC HOLD REGISTER 9BIT ECL 28PLCC datasheet.pdf
RES 15 OHM 2.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 10BIT 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
10UF 450V 12,5X30MM 85C 20000H datasheet.pdf