CTS Electronic Components 402F30722IDR
402F30722IDR picture photo
Mfg. Part Number
402F30722IDR
Brief Description
Crystal 30.7200MHz 20ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F30722IDR.pdf
Availability of 402F30722IDR
QUANTITY
402F30722IDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F30722IDR
Internal Part NumberEIS-402F30722IDR
TypeMHz Crystal
Frequency30.72MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F30722IDR
Related Links402F30, 402F30722IDR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F30722IDR Details Description
Related parts for 402F30722IDR
IC REG BCK 3.3V 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC DRIVER VID FLTR TRPL 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 24V OUT datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 25' OPEN END datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf