CTS Electronic Components 402F37433CKR
402F37433CKR picture photo
Mfg. Part Number
402F37433CKR
Brief Description
Crystal 37.4000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F37433CKR.pdf
Availability of 402F37433CKR
QUANTITY
402F37433CKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F37433CKR
Internal Part NumberEIS-402F37433CKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F37433CKR
Related Links402F37, 402F37433CKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F37433CKR Details Description
Related parts for 402F37433CKR
CONN RECEPT PIN .015-.025" .296" datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 47 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DSP 16BIT 52MHZ 144-BGA datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 60POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 194 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100 L.210 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 6A TO22 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
CONN PRC CIRCULAR 5POS 150MM datasheet.pdf