CTS Electronic Components 403C11A14M74560
403C11A14M74560 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A14M74560
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A14M74560.pdf
Availability of 403C11A14M74560
QUANTITY
403C11A14M74560 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A14M74560
Internal Part NumberEIS-403C11A14M74560
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A14M74560
Related Links403C11A, 403C11A14M74560 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A14M74560 Details Description
Related parts for 403C11A14M74560
PCB COPPER CLAD 6 X 6" 2 SIDE datasheet.pdf
REG 5V 2A ADJ ON/OFF SMD 12-SIP datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206 datasheet.pdf
IC IO-LINK PHY FOR NODES 20-VQFN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23 datasheet.pdf