CTS Electronic Components 403C11A24M00000
403C11A24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A24M00000.pdf
Availability of 403C11A24M00000
QUANTITY
403C11A24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A24M00000
Internal Part NumberEIS-403C11A24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A24M00000
Related Links403C11A, 403C11A24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A24M00000 Details Description
Related parts for 403C11A24M00000
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20DIP datasheet.pdf
MOD PWR MED FILTER 2A 2POLE PNL datasheet.pdf
RES .025 OHM 1% 5W AXIAL WW datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 36A D1 datasheet.pdf
CONN HEADR 26POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf