CTS Electronic Components 403C11A30M00000
403C11A30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A30M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A30M00000.pdf
Availability of 403C11A30M00000
QUANTITY
403C11A30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A30M00000
Internal Part NumberEIS-403C11A30M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A30M00000
Related Links403C11A, 403C11A30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A30M00000 Details Description
Related parts for 403C11A30M00000
IC BUFF/DVR TRI-ST 20BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES 12K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf