CTS Electronic Components 403C11J12M00000
403C11J12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11J12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 10ppm 9pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11J12M00000.pdf
Availability of 403C11J12M00000
QUANTITY
403C11J12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11J12M00000
Internal Part NumberEIS-403C11J12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11J12M00000
Related Links403C11J, 403C11J12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11J12M00000 Details Description
Related parts for 403C11J12M00000
FIXED IND 500NH 13A 4.1 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 7POS VERT 2MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A TO-220ML datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
IC REG LDO -3.3V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
RES 10.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 12POS datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 535MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf