CTS Electronic Components 403C35D28M37500
403C35D28M37500 picture photo
Mfg. Part Number
403C35D28M37500
Brief Description
Crystal 28.3750MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C35D28M37500.pdf
Availability of 403C35D28M37500
QUANTITY
403C35D28M37500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C35D28M37500
Internal Part NumberEIS-403C35D28M37500
TypeMHz Crystal
Frequency28.375MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C35D28M37500
Related Links403C35D, 403C35D28M37500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C35D28M37500 Details Description
Related parts for 403C35D28M37500
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 28SSOP datasheet.pdf
IC FILTER USB ESD PROTECT SOT363 datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 50PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf