CTS Electronic Components 403I35D30M00000
403I35D30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403I35D30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403I35D30M00000.pdf
Availability of 403I35D30M00000
QUANTITY
403I35D30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403I35D30M00000
Internal Part NumberEIS-403I35D30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403I35D30M00000
Related Links403I35D, 403I35D30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403I35D30M00000 Details Description
Related parts for 403I35D30M00000
SIP HEADER 63 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
CONN JUNCTION SHELL 68POS 60DEG datasheet.pdf
FUSE 1000A 690V 2BKN/50 AR UC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Lighting 28-QFN (4x5) datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR VERT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
BRKT, STOCK GUIDE-R.H. datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS M PC M3 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 75PF 100V 5% RADIAL datasheet.pdf