CTS Electronic Components 403I35E33M00000
403I35E33M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403I35E33M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403I35E33M00000.pdf
Availability of 403I35E33M00000
QUANTITY
403I35E33M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403I35E33M00000
Internal Part NumberEIS-403I35E33M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403I35E33M00000
Related Links403I35E, 403I35E33M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403I35E33M00000 Details Description
Related parts for 403I35E33M00000
POLYSWITCH RTE SERIES 1.90A HOLD datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf