CTS Electronic Components 403I35S32M00000
403I35S32M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403I35S32M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403I35S32M00000.pdf
Availability of 403I35S32M00000
QUANTITY
403I35S32M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403I35S32M00000
Internal Part NumberEIS-403I35S32M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403I35S32M00000
Related Links403I35S, 403I35S32M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403I35S32M00000 Details Description
Related parts for 403I35S32M00000
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 50' datasheet.pdf
PTC RESETBL 60V/600V .160A RAD datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 4CH SER 3V 16-TSSOP datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 200V 1200A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V TSOT23-6 datasheet.pdf
POWER SUP MODULE 7A 24VDC 5VDC datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 3.3VOUT 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf