Laird Technologies EMI 4056PA51H00100
4056PA51H00100 picture photo
Mfg. Part Number
4056PA51H00100
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GK NICU PTAFG PU V0 REC
Datasheet Download
4056PA51H00100.pdf
Availability of 4056PA51H00100
QUANTITY
4056PA51H00100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4056PA51H00100
Internal Part NumberEIS-4056PA51H00100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFabric-Over-Foam Gaskets
Standard Package1,914
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.06" (1.5mm)
Width0.2" (5.1mm)
Length1.00" (25.40mm)
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4056PA51H00100
Related Links4056PA5, 4056PA51H00100 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4056PA51H00100 Details Description
Related parts for 4056PA51H00100
IC REG LDO 2.5V 3A TO263 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 85MA 23.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 7.5MM datasheet.pdf
LIGHT BAR 5X10MM 660NM RED DIFF datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 SLVR datasheet.pdf
CONN CIRCULAR PLUG 17 POS SMD datasheet.pdf