CTS Electronic Components 405C11A30M00000
405C11A30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405C11A30M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405C11A30M00000.pdf
Availability of 405C11A30M00000
QUANTITY
405C11A30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405C11A30M00000
Internal Part NumberEIS-405C11A30M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information405 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series405
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405C11A30M00000
Related Links405C11A, 405C11A30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405C11A30M00000 Details Description
Related parts for 405C11A30M00000
CONN POWER HEADR 2-FB 10POS 5ROW datasheet.pdf
84140310 W/KEYD/LOCK INPUT CONN datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 12-23AWG IDC datasheet.pdf
LABEL 3X4" BLCK/RED ON WHT 50/PK datasheet.pdf
LENS YELLOW TRANSLUCENT DOME datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MDSM 25 M SOD 90 DEG STACKED datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf