CTS Electronic Components 405I35B24M00000
405I35B24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405I35B24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405I35B24M00000.pdf
Availability of 405I35B24M00000
QUANTITY
405I35B24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405I35B24M00000
Internal Part NumberEIS-405I35B24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information405 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series405
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405I35B24M00000
Related Links405I35B, 405I35B24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405I35B24M00000 Details Description
Related parts for 405I35B24M00000
CONN HEADER XA 3POS 2.5MM TIN datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 20A datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 20POS 2" CBL datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
FUSE BUSS SMALL DIMENSION datasheet.pdf
JT 41C 41#20 SKT GRND PLUG datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 100W datasheet.pdf