CTS Electronic Components 405I35B24M00000
405I35B24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405I35B24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405I35B24M00000.pdf
Availability of 405I35B24M00000
QUANTITY
405I35B24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405I35B24M00000
Internal Part NumberEIS-405I35B24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405I35B24M00000
Related Links405I35B, 405I35B24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405I35B24M00000 Details Description
Related parts for 405I35B24M00000
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 22V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE SBR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 30V CHA MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 1.6KV RAD datasheet.pdf