CTS Electronic Components 405I35D20M00000
405I35D20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405I35D20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405I35D20M00000.pdf
Availability of 405I35D20M00000
QUANTITY
405I35D20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405I35D20M00000
Internal Part NumberEIS-405I35D20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405I35D20M00000
Related Links405I35D, 405I35D20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405I35D20M00000 Details Description
Related parts for 405I35D20M00000
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .200" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .367W AB 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 1/2W 43K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC UART SINGLE W/FIFO 32-HVQFN datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 24POS datasheet.pdf
DUCT FLEX ADH MNT GREY 20MM HOLD datasheet.pdf