CTS Electronic Components 405I35E25M00000
405I35E25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405I35E25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405I35E25M00000.pdf
Availability of 405I35E25M00000
QUANTITY
405I35E25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405I35E25M00000
Internal Part NumberEIS-405I35E25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information405 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series405
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405I35E25M00000
Related Links405I35E, 405I35E25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405I35E25M00000 Details Description
Related parts for 405I35E25M00000
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V NP0 1206 datasheet.pdf
MKP 2.2UF 5% 1250VDC DRAWING T4 datasheet.pdf