CTS Electronic Components 406I35B10M00000
406I35B10M00000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35B10M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35B10M00000.pdf
Availability of 406I35B10M00000
QUANTITY
406I35B10M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35B10M00000
Internal Part NumberEIS-406I35B10M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information406 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35B10M00000
Related Links406I35B, 406I35B10M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35B10M00000 Details Description
Related parts for 406I35B10M00000
IC REG SWTCHD CAP 5V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
INDICATOR 12V 14MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 52W LDPAK datasheet.pdf