CTS Electronic Components 406I35B12M68800
406I35B12M68800 picture photo
Mfg. Part Number
406I35B12M68800
Brief Description
Crystal 12.6880MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35B12M68800.pdf
Availability of 406I35B12M68800
QUANTITY
406I35B12M68800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35B12M68800
Internal Part NumberEIS-406I35B12M68800
TypeMHz Crystal
Frequency12.688MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35B12M68800
Related Links406I35B, 406I35B12M68800 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35B12M68800 Details Description
Related parts for 406I35B12M68800
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC CPLD 768MC 5NS 256FPBGA datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG INV X2SON5 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
FEP TEFWIRE GN 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf