CTS Electronic Components 406I35B14M85000
406I35B14M85000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35B14M85000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.8500MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35B14M85000.pdf
Availability of 406I35B14M85000
QUANTITY
406I35B14M85000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35B14M85000
Internal Part NumberEIS-406I35B14M85000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information406 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.85MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35B14M85000
Related Links406I35B, 406I35B14M85000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35B14M85000 Details Description
Related parts for 406I35B14M85000
CABLE 7COND 20AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 24POS datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
RED WHT K/C TRK CONSP 2"X50YD datasheet.pdf
2.5MM BATTERY REC ASSEMBLY datasheet.pdf