CTS Electronic Components 406I35B14M85000
406I35B14M85000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35B14M85000
Brief Description
Crystal 14.8500MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35B14M85000.pdf
Availability of 406I35B14M85000
QUANTITY
406I35B14M85000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35B14M85000
Internal Part NumberEIS-406I35B14M85000
TypeMHz Crystal
Frequency14.85MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35B14M85000
Related Links406I35B, 406I35B14M85000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35B14M85000 Details Description
Related parts for 406I35B14M85000
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO201 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORE 2 HOLE 140NH K1 datasheet.pdf
D4NL-4DFA-B4-NPT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf