CTS Electronic Components 406I35B20M48000
406I35B20M48000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35B20M48000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.4800MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35B20M48000.pdf
Availability of 406I35B20M48000
QUANTITY
406I35B20M48000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35B20M48000
Internal Part NumberEIS-406I35B20M48000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information406 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20.48MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35B20M48000
Related Links406I35B, 406I35B20M48000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35B20M48000 Details Description
Related parts for 406I35B20M48000
RES SMD 39.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 100 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR PTX TBIT .15"HT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 220 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf