CTS Electronic Components 406I35B32M76800
406I35B32M76800 picture photo
Mfg. Part Number
406I35B32M76800
Brief Description
Crystal 32.7680MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35B32M76800.pdf
Availability of 406I35B32M76800
QUANTITY
406I35B32M76800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35B32M76800
Internal Part NumberEIS-406I35B32M76800
TypeMHz Crystal
Frequency32.768MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35B32M76800
Related Links406I35B, 406I35B32M76800 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35B32M76800 Details Description
Related parts for 406I35B32M76800
RES SMD 210 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 720MA 430 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 142K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf