CTS Electronic Components 406I35D24M57600
406I35D24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
406I35D24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35D24M57600.pdf
Availability of 406I35D24M57600
QUANTITY
406I35D24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35D24M57600
Internal Part NumberEIS-406I35D24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35D24M57600
Related Links406I35D, 406I35D24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35D24M57600 Details Description
Related parts for 406I35D24M57600
FIXED IND 47UH 750MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21.3X54.2 BLK datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf
MICRO 25C S 72" YEL JACKS NI datasheet.pdf
AC CORD 300MM/12" datasheet.pdf