CTS Electronic Components 406I35D24M57600
406I35D24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
406I35D24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35D24M57600.pdf
Availability of 406I35D24M57600
QUANTITY
406I35D24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35D24M57600
Internal Part NumberEIS-406I35D24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information406 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35D24M57600
Related Links406I35D, 406I35D24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35D24M57600 Details Description
Related parts for 406I35D24M57600
CAP CER 6.8UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf