CTS Electronic Components 406I35E19M66080
406I35E19M66080 picture photo
Mfg. Part Number
406I35E19M66080
Brief Description
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35E19M66080.pdf
Availability of 406I35E19M66080
QUANTITY
406I35E19M66080 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35E19M66080
Internal Part NumberEIS-406I35E19M66080
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35E19M66080
Related Links406I35E, 406I35E19M66080 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35E19M66080 Details Description
Related parts for 406I35E19M66080
HARDWARE DRESS NUT 15/32-32 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 16 BLACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
ICL 16 OHM 20% 3A 13MM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
BCZ 3.81/04/90F SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SENSOR IR THERMOPILE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf